Regulēšana

Dažkārt zobi ir salaboti veseli un skaisti, bet pacientu var neapmierināt zobu rindas estētiskais vai sakodiena stāvoklis.

Šīs problēmas mūsu klīnikā risina tāds speciālists kā ortodonts.

Ortodontija ir zobārstniecības nozare, kas ārstē nepareizas zobu un žokļu attiecības.

Sakodiena un zobu rindas korekcijas veic izmantojot izņemamas aparatūras (platītes,  funkcionālos aparātus) vai fiksētās aparatūras (breketes, funkcionālos aparātus). Dažkārt ortodontiskā ārstēšana ietver arī zobu ekstrakcijas vai citas ķirurģiskas manipulācijas.  Zobu rindu un sakodiena korekcija ar ortodontiskām aparatūrām ir ilgstoša (vidēji 1 – 2,5 gadi), tāpēc ļoti nozīmīga loma ārstēšanā ir arī pacienta motivācijai, labai mutes higiēnai, regulāriem ortodonta apmeklējumiem.

Visbiežāk pielietotā aparatūra ortodontijā ir breketes. Ar šo aparatūru iespējams veikt kontrolētas visu zobu kustības un pārvietojumu visos virzienos. SIA „Patello” ārstēšanā tiek izmantoti dažādi brekešu veidi: metāla breketes, estētiskās breketes, pašliģējošās breketes, kā arī lingvālās breketes.

Ortodontiskās ārstēšanas rezultātā var iegūt skaistu smaidu, pareizu sakodienu, kā arī netieši uzlabot smaganu veselību.  

Pirmās konsultācijas laikā pacientam tiek izskaidrotas ārstēšanas iespējas un paredzamās izmaksas. Individuālais ārstēšanas plāns tiek sagatavots pēc diagnostiskajiem izmeklējumiem (rentgeni,diagnostiskie veiduļi).