Implantācija

Mūsu klīnikā mēs izmantojam augstas kvalitātes  zviedru firmas "Astra Tech"  dentālos implantus - www.astratechdental.com 

Lai precizētu zobu implantācijas iespējas un izmaksas  (katram pacientam tās ir individuālas) -  nepieciešama konsultācija ar savu zobārstu.

 Kas ir zobu implanti?
Implants atveido „mākslīgi zoba sakni”. Vietā, kur agrāk sakne balstīja zobu, kaulā tiek ievietota „mākslīgā” sakne. Tā ir izgatavota no tīra, pilnīgi biosaderīga titāna, kuru tad arī sauc par implantu.
Tā pat kā dabīgās saknes balsta zobus, arī implanti pilnvērtīgi kalpo kronīšiem, tiltveida protēzēm, un protēzēm, kas aizvieto visus zobus vienam žoklim. Tādā veidā Jūs iegūstat jaunu, izturīgu zobu slodzēm, trūkstošā zoba vietā.

No kā implanti izgatavoti?
Mūsdienās implanti tiek ražoti tikai no tīra medicīniska titāna. Titāns ir bioinerts materiāls, tas ir pilnābā savienojams ar cilvēka audiem.

Kādas priekšrocības ir dentālajiem implantiem?
„Nav nekā labāka par saviem zobiem’’! Tomēr, ja dažādu iemeslu dēļ  Jums jāizšķiras par mākslīgiem zobiem, tad Jums ir divas alternatīvas:

Pirmā – tradicionalā protēze. Tā ir iespējama pie daļēja zobu zuduma un, protams to Jūs vienmēr jutīsiet kā svešķermeni.
Otrā - pārliecinoša alternatīva ir implants, kurš atļauj atgūt iztrūkstošo sakni, kas savukārt dos balstu kronītim( Jūsu jaunajam zobam).

Tas nozīmē, ka dentālais implants dod iespēju pacientam fiksēt kronīti trūkstošā zoba vietā, neiesaistot blakus zobus. Bez tam, ir iespējams saglabāt teicamu estētiku un dabīga zoba sajūtas. Tas kļūst par daļu no Jums.
Vēl viena implantu priekšrocība – tie novērš kaula zudumu trūkstošā zoba vietā (kur protēzes nepasargā no kaula atrofijas, slodzes trūkuma dēļ). Savukārt implants saglabā kaulaudus pārnesot slodzi uz žokli kā īstais zobs.

Kad pacientam ir indicēts implants?
Implantācija par labāku atzīstama pie:
- viena zoba aizvietošanas gadījuma,
- vairāku zobu zuduma gadījuma,
- bezzobu žokļa protezēšanas gadījuma.
Tradicionāli aizvietojot trūkstošos zobus ar tiltveida protēzēm  blakus esošos zobus nepieciešams slīpēt un iesaistīt tiltveida protēzes. Implanta ievietošanas gadījumā, blakus zobi paliek neskarti. Tāpat tiek izslēgta nepieciešamība nesāt izņemamās protēzes.
Pacients neizjūt diskomfortu un svešķermena klātbūtni.

Kas jāievēro un kāda ir riska pakāpe ?
Zobu kopšana un higiēna viens no galvenajiem faktoriem veselības uzturēšanai. Tikai laba higiēna un zobu kopšana palīdz sasniegt labus un tālupejošus rezultātus implantaloģijā.
Jāpiebilst, ka pie visa teiktā, mēs rekomendējam, pirms implantu ievietošanas, veikt vispārējos diagnostiskos izmeklējumus, kas ir īpaši svarīgi pacientiem ar tādiem simptomiem kā – paaugstināts assinspiediens, cukura diabēts utt.. Pēc tam pastāvīgi apmeklēt savu ārstu profilakses nolūkos.
Cik ilga ir ārstēšana?
Visi cilvēki ir dažādi un unikāli, tāpēc katrs gadījums ir individuāls, pēc ārsta sastadītā individuālā  ārstēšanas plāna. Nenoliedzami liela loma ir Jūsu vispārējam veselības stāvoklim.

Implantācija ietver sevī sekojošus etapus:
• Implanta ievietošana ( ķirurģiskā procedūra )
• Kaula un mīksto audu dzīšana ( implanta ieaugšana kaulā )
• Nospiedumu ņemšana ( protezēšanas daļa )
• Protēzes karkasa laikošana
• Gatavas protēzes ievietošana

Visu posmu kopējais un katra atsevišķi ilgums atkarīgs no ievietoto implantu skaita un protezēšanas apjoma. Agrāk bija jāgaida 5-6 mēneši, kamēr implants ieaug kaulā (osseointegrācija ), tagad šis process ir saīsināts pateicoties zinātniskajiem sasniegumiem.Kauls cauraug uz implantvirsmas, osseointigrē, kā rezultātā veidojas implanta biomehaniskā fiksācija kaulā. Tāpēc kronīti var likt uz implanta jau 6-10 nedēļā pēc operācijas. Jaunais zobs ir pilnīgi funkcionāls. Ja ir vairāki implanti blakus, tad kronīšu daļa tos bloķē, lai slodze tiktu sadalīta vienmērīgāk.Ir daudz dažādu variantu, kā atrisināt klīniskās problēmas, bet par tām labāk konsultēties pie Jūsu zobārsta.

Cik tas ir dārgi?
Lai arī implanti ir izplatīti visā pasaulē, kā progresīva un veiksmīga ārstēšanas forma, tomēr tā ir salīdzinoši dārgāka procedūra, nekā parasta protezēšana. Apdrošināšanas kompānijas implantus neapmaksā. Tomēr nav pareizi teikt, ka implantācija ir dārga. Ir jāzina, ko un uz cik ilgu laiku Jūs vēlaties iegūt.

IMPLANTU SISTĒMAS GALVENĀS SASTĀVDAĻAS:

 

Dental implant            

1 -  Titāna implants.

 

Dental implant with abutment

 

2 - Titāna vai keramisks abatments uz implanta.  

 

  

Dental implant with crown

 

 3 - Zoba kronis uz implanta un abatmenta.